Casino-Arena | Bet-Arena | Trade-Arena | Play-Arena
Debata na téma poker a zákony a také zda je poker dovednostní hra nebo hazard

Moderátoři: mnouckk, Lancelot1, Cind3r3lla96

  od PEEPA
 úte 4. pro 2018 15:47:44
Ahoj,

chtel bych se zeptat, jak je to v soucasnosti s poradanim homegames. Thread tykajici se tohoto problemu je asi 6 let stary, tak se chci zeptat, zda se neco nezmenilo. Zkratka jaka je soucasna situace.
Predem upozornuji, ze se jedna o organizovani homegames, kde neni zadny poplatek za hru ani rake. Jde o to posedet s kamarady ci kolegy v kancelari ci v hospode a zapinkat si nejakej friendly turnajek nebo cashgame. 100% penez vlozenych do hry se vraci v prizepoolu zpet hracum. Organizator/provozovatel to dela zadarmo.
Doma si delam homegames jak chci a nikoho s tim neotravuju, ale v pripade, ze by se melo jednat o vetsi pocet lidi z prace, se kterymi bych at uz v kanclu nebo v hospode nekde posedel, zda s tim neni nejaky legislativni problem.

Existuje nejaky judikat, ktery toto omezuje ci vytycuje pravidla pro organizaci takovych akci?
Nejde mi o to, ze bych se bal, ze nas nekdo naprasi, ale ma-li to byt na uzemi firmy, tedy v kanclu, tak to mam posvecene pouze v pripade, ze to neporusuje ceske zakony :-)

Diky za odpoved.
  od PetaMexiko
 úte 4. pro 2018 16:00:20
Předseda Asociace pokerových hráčů Alkaatch je toho názoru, že hra ze které se nevybírá žádný rake nebo jiný poplatek organizátorovi, nepatří pod hazardní zákon.
  od Oviii Kenobi
 úte 4. pro 2018 17:24:30
PetaMexiko píše:Předseda Asociace pokerových hráčů Alkaatch je toho názoru, že hra ze které se nevybírá žádný rake nebo jiný poplatek organizátorovi, nepatří pod hazardní zákon.
Dle mého názoru má Alkaatch pravdu, když § 5 loterijního zákona uvádí: Provozováním hazardní hry se rozumí vykonávání činností spočívajících v uskutečňování hazardní hry se záměrem dosažení zisku, zejména příjem sázek a vkladů do hazardní hry, výplata výhry, další činnosti organizačního, finančního a technického charakteru související s uvedením hazardní hry do provozu a se zajištěním vlastního provozu, jakož i činnosti potřebné pro ukončení a vypořádání hazardní hry.

Z toho vyplývá, že v případě, kdy zde nebude žádný rake a ani případný hospodský nebude pořadatelem turnaje, bude vše v pořádku. ;)
  od alkaatch
 čtv 6. pro 2018 8:41:22
Tak že se ti to nezdá je pěkný, ale napiš která část zákona ti to zakazuje. Pokud to chcete vědět na 100% tak napište dotaz na hazardní odbor MF.
  od Phil I.
 čtv 6. pro 2018 9:36:29
Ahoj, pochybuji, že můžete provozovat hazardní hru bez licence.. co se týká toho § 5, tak tam máte jasně napsáno, co je myšleno tím provozováním (co se týká toho zisku, tak nemusí jít o zisk pro provozovatele, ale někdo na tom ten zisk mít prostě bude (výherce) "zejména příjem sázek a vkladů do hazardní hry, výplata výhry, další činnosti organizačního, finančního a technického charakteru související s uvedením hazardní hry do provozu a se zajištěním vlastního provozu, jakož i činnosti potřebné pro ukončení a vypořádání hazardní hry."
+ jedna věc je napsaný zákon, druhá věc je důvodová zpráva a výklad patřičné instituce..odkazovat se na pouhé znění zákona je hloupost
  od alkaatch
 čtv 6. pro 2018 10:02:47
Konstrukce s tím že výherce je v zisku je úplně mimo, tady se myslí zisk z toho že se ta hra zorganizuje, ne přímo z hraní, jak bys to řešil kdyby někdo hru zorganizoval a prohrál v ní a někdo jiný kdo to vůbec neorganizoval by skončil v zisku?

Taky není špatný si tu důvodovou zprávu přečíst...

K § 5:
Provozování hazardní hry představuje specifický druh podnikání, a to především s ohledem na zvláštní povahu hazardních her, která s sebou nese negativní důsledky pro společnost. Provozování hazardních her je definováno jako činnost se záměrem dosažení zisku, což vychází z běžné definice podnikání obsažené v zákoně č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění. Tento prvek provozování je tak důležitým korektivem pro aplikaci veřejnoprávní úpravy, neboť způsobuje, že se zákon nebude vztahovat na drobné hraní hazardních her mezi přáteli či v rodině, které jsou vyjádřením základních společenských vztahův soukromé sféře jednotlivců. Je však nutno mít na paměti, že se při provozování hazardní hry ve smyslu tohoto zákona nemusí jednat o činnost soustavnou, jak je tomu u obecné definice podnikání, ale i o činnost jednorázovou či nahodilou. Stejně tak je za provozování hazardní hry označováno a považováno i provozování v rozporu s tímto zákonem či jinou právní úpravou (např. bez povolení). Pojem „provozování hazardní hry“ zahrnuje nejen vlastní přímou realizaci hazardní hry, ale i další činnosti, které jsou spojeny s tím, aby k přímé realizaci hazardní hry došlo, resp. neodmyslitelněs realizací souvisí. Tyto další činnosti však nemusí být realizovány přímo samotným provozovatelem, nýbrž mohou být pro provozovatele zajištěny i třetí osobou na základěsmluvního vztahu.
  od OIL007
 sob 13. črc 2019 20:13:54
Ahoj, mohu-li doplnujici otazku...
Dřive jsme pořádali Homegames (v hospode) vetsinou jen pro zname, a ted k zadrhelu:
Rake jako takovy se nevybiral, avsak meli jsme svuj (jackpot), takze jsme s kazde hry vybirali cca 2,5% a nasledne jsme ho pri kombinaci Poker a výš rozdelovali podle stanovenych % z techto nashromazdenych penez. Obcas (vetsinou) se vsak stane, ze castka zustava na dalsi vecer oddelena od penez, ktere se rozdelili na konci hry. Musel by tedy v dnesni dobe byt podepsany nejaky formular, ktery podepisi hraci, ze s tim, ze urcene(nahodne) procento s celkoveho prizepoolu zustane pro tyto vyplaty?
Snad jsem pojal otazku srozumitelne.
Pokud by napr. Prisla kontrola, jak by se to jinak, nez nejakym podepsanym formularem dalo dokazat, ze to neni RAKE pro (organizatora, ci pro jiny subjekt)
Diky
  od Andrej1
 sob 13. črc 2019 20:50:56
OIL007 píše:
SpoilerZobrazit
Ahoj, mohu-li doplnujici otazku...
Dřive jsme pořádali Homegames (v hospode) vetsinou jen pro zname, a ted k zadrhelu:
Rake jako takovy se nevybiral, avsak meli jsme svuj (jackpot), takze jsme s kazde hry vybirali cca 2,5% a nasledne jsme ho pri kombinaci Poker a výš rozdelovali podle stanovenych % z techto nashromazdenych penez. Obcas (vetsinou) se vsak stane, ze castka zustava na dalsi vecer oddelena od penez, ktere se rozdelili na konci hry. Musel by tedy v dnesni dobe byt podepsany nejaky formular, ktery podepisi hraci, ze s tim, ze urcene(nahodne) procento s celkoveho prizepoolu zustane pro tyto vyplaty?
Snad jsem pojal otazku srozumitelne.
Pokud by napr. Prisla kontrola, jak by se to jinak, nez nejakym podepsanym formularem dalo dokazat, ze to neni RAKE pro (organizatora, ci pro jiny subjekt)
Diky
Za mě je tohle v pohodě. Dokazovat by to musela spíš ta kontrola (presumpce neviny) :cool: